Vize başvurusu yapacak kişilerin gidiş amacına, ikamet şehrine ve çalışma durumuna göre vize başvurusunda hazırlaması gereken evraklar değişkenlik göstermektedir. Aşağıda genel bir evrak listesi verilmiştir. Tarafınıza uygun evrak listesini Ön kayıt işlemlerinizin ardından 0850 360 99 92 numaralı çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.

ÖRNEK GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

1.Başvuru Formu: Vize başvurusunda bulunan her kişi için (küçük çocuklar dahil) ayrı ayrı olarak doldurulup başvuru sahipleri tarafından imzalanmış başvuru formu (Randevu alımınızın ardından E-mail adresinize gönderilecektir.)

2.Pasaport Aslı ve Fotokopisi: Pasaportunuz talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfası olmalıdır. Pasaportun aslı (var ise eski pasaportlarla birlikte) başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

3.Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik özelliklere sahip* 2 adet vesikalık fotoğraf (6 aydan eski olmamalıdır.)

4.Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 € teminatlı, tüm Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası (Tarafımızca temin edilebilir. Bakınız ‘’Ek Hizmetler’’)

5.Seyahat Belgeleri: Uçak veya diğer ulaşım türlerine ait rezervasyonlara veya satınalımına ilişkin belgeler (Rezervasyon belgeleri tarafımızca temin edilebilir. Bakınız ‘’Ek Hizmetler’’)

6.Konaklama Belgeleri: Konaklamaya ilişkin belgeler
*Otel ve uçak ön rezervasyonları Belçika vize başvuruları için yeterlidir. Vize işlemleri sonuçlanmadan satın alma işlemlerini gerçekleştirmemenizi tavsiye ederiz. (Rezervasyon belgeleri tarafımızca temin edilebilir. Bakınız ‘’Ek Hizmetler’’)

7.Maddi Yeterlilik Belgeleri: Vize başvurusunda bulunan kişi/kişilerin, seyahat süresince masraflarını karşılayabileceğini gösterir banka hesap dökümü, maaş bordrosu, kira geliri, Vize istenen ülkeden gelen havale vb. belgeler

8.Seyahat Planı: Vize istenen ülkenin resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak hazırlanmış, seyahatinizin detaylarını ayrıntılı belirtir dilekçe vize sorumlunuzdan tarafınıza örneğinin gönderilmesini isteyiniz.