Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası; Yurt dışı seyahatlerimizde seyahat süresince kaza sonucu ortaya çıktığında sağlık giderlerini karşılamak için düzenlenir. Tedavi masraflarımızı karşılamanın yanı sıra, acil bir durumda ikamet ettiğimiz ülkeye teslim edilmemize kadar hizmet sağlamaktadır. Yani dünyanın herhangi bir ülkesinde başımıza gelebilecek bir kaza durumunda Seyahat Sağlık Sigortası en hızlı sonuçtur. Bunun dışında hastanede muayene veya acil tedavi başlangıcı, reçetede yazılı ilaç temini, ambulans hizmeti ve bazı acil durumlarda ambulansla ülkeye geri dönüş hizmetin, kapsamaktadır.

Olabilecek bir kaza durumundan sonra tedavi ve sonrasında doktorun talebi veya sağlık durumunuza göre nakil işlemlerinizin masraflarını da karşılamaktadır. Bir vefat durumu söz konusu olursa, cenaze naklinin gerçekleşmesi de Seyahat Sağlık Sigortası tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında diş dolgusu, estetik operasyonlar gibi acil ve kaza olmayan hiçbir tıbbi operasyonda kullanılamamaktadır. Sigortanızı yaptırırken mutlaka anlaşma şartlarını sorgulayınız.

30000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen Ülkeleri (Avrupa Birliği) olmak üzere diğer bir çok ülkenin istediği minimum teminat sağlayan Seyahat Sağlık Sigortası 30.000 Euro teminatlıdır. Tarihlerini önceden belirlediğiniz süre zarfında kazayı ve yahut aciliyet gereken herhangi bir müdahale gereken rahatsızlığın başınıza gelmesi durumunda sigorta şirketinin karşılayacağı masrafların toplam miktarıdır. Yani poliçenin teminat miktarıdır. Tabi bu miktarı dilerseniz arttırabilirsiniz. Ancak Schengen vizesi için istenen minimum tutar 30.000 Euro teminattır.

Seyahat sağlık sigortası için en önemli husus ülkeden çıkış ve giriş tarihlerinizin netleşmiş olmasının gerekliliğidir. Eğer netleşmesi mümkün değilse fazla gün sayılı sigorta yaptırmanız gerekecektir. Bu durum mali açıdan yüksek poliçe tutarı ödemenize sebep olur. Bu yüzden tarihlerin netleşmesi önemlidir.

Seyahat Sağlık Sigortası Seyahat başlangıç tarihinden 1 gün önce başlayıp, dönüş tarihinizden 1 gün sonrayı kapsamalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası başlangıç tarihiniz ile başvuru formunuzdaki tarihler ve uçuş rezervasyon tarihleriniz uyuşmalıdır. Aksi tekdirde vize durumunuz riske girebilecektir.