Ticari vize evrakları Konsolosluk tarafından koşullara göre değişiklik gösterebilir. Ticari Vize güncel başvuru evraklarına ulaşmak için lütfen Vize temsilcinizle iletişim kurunuz. 0850 360 99 92. Güncel vize evrakları size e-mail olarak gönderilecektir. 

Ticari vize için hazırlanması gereken evraklar aşağıda dikkatinize sunulmaktadır. Evrak hazırlık aşamasında evraklarla ilgili detaylara özellikle dikkat edilmelidir. Evrak listesinde eksiklik veya hatalı durumlar olduğunda vizenizin sonucu riske düşecektir. Mağduriyet yaşamamanız için evraklarınızı hazırladıktan sonra evrak departmanına iletiniz. Kontrolü sağlanmayan evraklarla yapılan başvuru sonucunda vizenin reddinden sorumluluk kabul etmemekteyiz. 

Ulusal vize işlemlerinde de Schengen vizelerinde olduğu gibi Eksiksiz belge ibrazı zorunludur. Eksiksiz doğru belgelerin teslimi, vizenizin olumlu sonuçlanmasını kolaylaştıracaktır. Yanlış veya eksik beyan durumunda vize talebiniz ret alabilir ve bir süreliğine yada süresiz yurt dışına çıkışınız durdurulabilmektedir. Bu yüzden hazırlamış olduğunuz belgelerin uzman kişilerce kontrolü çok önemlidir. Randevu tarihinizden en az 1 hafta önce hazırlamış olduğunuz evraklarınızı evrak departmanına yönlendirip kontrolünü yaptırmadığınız takdirde eksik evraktan alınan ret sonucunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

Ulusal vize işlemlerinde vize sonuç süresi evrak teslimi ve parmak izi alımı sonrasında 2 ila 8 hafta arasında sürmektedir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna  göre 8 haftayı bazı istisnai durumlarda geçebilir. Vatandaşların mağdur olmamaları için bu süreler göz önünde bulundurularak randevu almaları ve işlemleri gerçekleştirmeleri gerekir.

Ticari Vize için gerekli evraklar (Temsili)

  1. Vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben)
  2. Pasaport (seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel, 3,5x4,5 cm ölçülerin de, beyaz fon arkalı)
  4. Ticari Davetiye (şirketin antetli kağıdına, davet eden kişinin pasaport ve kimlik fotokopileri ile birlikte)
  5. Güncel şirket evrakları
  6. SGK / BAĞ-KUR hizmet dökümü
  7. Şirketin banka hesap özeti
  8. Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
  9. Kimlik fotokopisi
  10. İkametgah ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile ve adres bilgileri içeren) - Nüfus Müdürlüğü'nden temin edilebilir